FHPY2P74sysВале́рій Ма́рченко — український дисидент-правозахисник, літературознавець і перекладач. Школа №175, в якій навчався, носить

його ім’я, у навчальному закладі існує музей його імені. До дня народження правозахисника учні 9-Б класу відвідали шкільний музей, де більш детально познайомилися з життям і правовою діяльністю, літературними статтями «Київський діалог» Валерія. Від екскурсоводів дізналися про важкі часи життя українців під час радянського тоталітарного режиму в 70-ті роки ХХ ст..На будинку в Києві, по вулиці Щербакова, 72, де він жив з квітня 1963 року по жовтень 1983 року встановлено меморіальну дошку. В.Марченко – борець за незалежну, вільну Україну, «не підтоптану Росією».